SEAT Leon отримав п’ять зірок в рейтингу безпеки

21.12.2020

Новий SEAT Leon отримав п’ять зірок в рейтингу безпеки Euro NCAP. Такий результат є демонстрацією якості робіт, виконаних на етапі розробки SEAT Leon з метою створення одного з найбезпечніших на ринку автомобілів, особливо з урахуванням того, що в 2020 році методи випробувань Euro NCAP стали більш складними.

 

Головна зміна в процедурах випробувань Euro NCAP в 2020 році полягає у включенні рухомого бар’єру до умов тесту на фронтальне зіткнення автомобіля, що рухається, який замінив більш «м’який» тест на зіткнення з бар’єром зі зміщенням. Такий тест допомагає організації оцінювати захист пасажирів всередині автомобіля, а ще дозволяє оцінити роботу структурних елементів передньої частини.

Але це не єдина зміна процедури випробувань. Умови тестів на бічне зіткнення з бар’єром оновили і зробили їх більш жорсткими, включивши поправки на швидкість і масу, що застосовуються при оцінці захисту ближніх до сторони удару пасажирів. Крім того, Euro NCAP вперше оцінював захист далеких від сторони удару пасажирів, приділяючи основну увагу захисту водія і потенційної взаємодії між водієм і пасажиром переднього сидіння.

 

Euro NCAP зробили додатковий акцент на системах запобігання зіткнень та допомоги водієві, останього покоління. Впровадили Нові сценарії оцінки технології автономного екстреного гальмування, в тому числі під час руху заднім ходом та при перетині траєкторії при проходженні повороту. Окрім того, до Переліку тестів, в рамках яких перевіряють допоміжні системи безпеки, увімкнена система оцінювання систем моніторингу стану водія, призначена для виявлення втоми и відволікання водія.

 

«Ми дуже пишаємося тим, що новий SEAT Leon отримав вищу оцінку рейтингу Euro NCAP – з 5-дверним кузовом та в версії Sportstourer, з двигуном внутрішнього згоряння і з приводом PHEV, продемонструвавши блискучий результат при оновлених і неймовірно складних випробуваннях безпеки по правилами 2020 року. Це підтверджує акцент, який ми робимо на безпеці, і підтверджує нашу відкритість до інтеграції нових технологій, як пасивних, так і активних, для досягнення цієї мети», – сказав д-р Вернер Тіетц (Dr Werner Tietz), Віце-президент SEAT по дослідженням і розробкам.

 

Безпека як частина його ДНК

 

Цілий комплекс новітніх систем безпеки, що використовують комбінацію даних датчиків, дозволяє новому SEAT Leon бачити дорогу перед собою як ніколи раніше, і що не менш важливо, адаптуватися до мінливих сценаріїв управління.

 

Такі системи, як система автономного екстреного гальмування «Autonomous Emergency Braking», асистент зміни смуги «Side Assist» * і асистент виходу з автомобіля «Exit Assist» *, система розпізнавання дорожніх знаків «Traffic Sign Recognition» *, ассистент руху в пробках «Traffic Jam Assist»*, асистент управління дальнім світлом «Light Assist»* і превентивна система безпеки «Pre-Crash Assist»*, працюють в унісон, утворюючи захисну «оболонку» навколо автомобіля і його пасажирів.

Наприклад, система «Pre-Crash Assist», виявивши ймовірність дорожньо-транспортної пригоди, реагує протягом 0,2 с. Система натягує ремені безпеки, включає аварійну світлову сигналізацію, закриває вікна і люк даху, допомагаючи захистити салон.

 

З урахуванням наявності семи подушок безпеки, в тому числі нової фронтальної центральної подушки безпеки в базовій комплектації, системи контролю дистанції попереду «Front Assist» з підтримкою розпізнавання автомобілів, пішоходів і велосипедистів, системи об’їзду перешкод «Emergency Steering Assist» і асистента проїзду перехресть «Junction Assist», асистента зміст в межах смуги« Lane Assist »і системи екстреного виклику «Emergency e-Call» новий SEAT Leon належить до найбезпечніших автомобілів сучасності навіть з урахуванням нових методів випробувань Euro NCAP.

 

Наприклад, нова фронтальна центральна подушка безпеки, передбачена в базовій комплектації, запобігає можливий контакт між головами водія і переднього пасажира в разі бокового зіткнення.

 

На додаток до розпізнавання автомобілів, пішоходів і велосипедистів, до складу системи контролю дистанції попереду «Front Assist» також входять система об’їзду перешкод «Emergency Steering Assist» і асистент проїзду перехресть «Junction Assist». У процесі втручання системи «Front Assist» після повороту керма водієм для об’їзду перешкоди система «Emergency Steering Assist» здійснює точно зважене втручання в управління і при необхідності пригальмовує, щоб допомогти визначити оптимізовану траєкторію об’їзду.

 

Дані випробувань підтверджують теорію

 

Перевірку в Euro NCAP проходили версії нового SEAT Leon з обома варіантами приводу – з двигуном внутрішнього згоряння і з гібридним приводом з підзарядкою від мережі, продемонструвавши високі результати за всіма критеріями: дорослі пасажири – 92%, діти – 88%, вразливі учасники дорожнього руху – 71% і допоміжні системи безпеки – 80%.

 

Euro NCAP проводить оцінку своїх методів випробувань кожні два роки, і стандарти 2020 року стали найжорстокішими за всю історію. Компанія SEAT налаштована продовжувати розробку автомобілів, які будуть демонструвати блискучі результати під час тестів незалежно від того, наскільки жорсткими вони можуть стати.

З питань співпраці - надсилайте ваші пропозиції на info@aelita.ua
З питань покупки авто, запчастин, сервісного обслуговування, вартості та поставок - звертайтеся в автоцентр АЕЛІТА
Copyright 2020 © aelita.ua