JAGUAR LAND ROVER ІНВЕСТУЄ 15 МЛРД ФУНТІВ СТЕРЛІНГІВ ТА РОЗСЕКРЕЧУЄ ПЕРШІ АВТО НОВОГО ПОКОЛІННЯ

21.04.2023

 

19 квітня 2023 року Jaguar Land Rover оголосила про прискорення електрифікації усіх потужностей. Відтепер завод у м. Гейлвуд, Велика Британія, випускатиме виключно електричні автомобілі. Наступне покоління архітектури для середньорозмірних SUV, а також електрифікована модульна архітектура (EMA), також стануть повністю електричними.

Автовиробник прагне утримати позиції світового лідера з виробництва авто класу люкс, ставши найпрогресивнішим у своїй індустрії. Головна мета – повністю усунути викиди вуглецю у ланцюгах  логістики, продуктів та виробничих операціях до 2039 року.

У своїй стратегії Reimagine компанія проходить шлях глибокої трансформації. До 2030 року Jaguar Land Rover стане першим виробником сучасних і розкішних авто класу люкс — виключно електричних. Компанія зміцнює фінансові результати, тому планує досягнути позитивних фінансових показників щодо чистого прибутку вже до 2025 фінансового року. У планах і двозначний показник операційного прибутку до 2026 року.

Електромобілі наступного покоління

Jaguar Land Rover планує відкрити попереднє замовлення на сучасний розкішний повністю електричний Range Rover згодом вже цього року. Він стане першою моделлю із наступного покоління середньорозмірних розкішних позашляховиків родини Range Rover – її презентують у 2025 році. Випущений просто із заводу у Гейлвуді, позашляховик підтвердить прагнення Jaguar Land Rover розвивати автомобільну промисловість у Великій Британії.

Відтепер електрифікована модульна архітектура Electric Modular Architecture (EMA) буде розроблена повністю на електричній основі. Проте Jaguar Land Rover продовжить використовувати і гнучку модульну поздовжню архітектуру Modular Longitudinal Architecture (MLA). На ній побудовані Range Rover і Range Rover Sport – пропонуються у варіантах із двигунами внутрішнього згоряння, гібридними чи повністю електричними. Різні країни із різною швидкістю рухаються до вуглецево нейтрального майбутнього, тому компанія прагне швидко адаптовувати модельний ряд до їхніх потреб.

House of Brands

В основі стратегії Reimagine не лише електрифікація, а й посилення унікальності кожного бренду – Range Rover, Defender, Discovery та Jaguar. Автовиробник прагне створювати найбажаніші у світі сучасні автомобільні бренди класу люкс.

Першим із трьох переосмислених Jaguar стане сучасний розкішний 4-дверний GT. Виготовлений на заводі у м. Соліхал у Великій Британії, автомобіль буде потужнішим за будь-який попередній Jaguar. Побудований на власній унікальній архітектурі JEA, він матиме запас ходу до 700 км. Орієнтовна вартість – від 100 000 фунтів стерлінгів. Детальніше про новий 4-дверний GT компанія повідомить згодом: представить ще цього року, замовити на окремих ринках можна буде у 2024 році, а отримати – у 2025.

Інвестиції у виробничі об’єкти Великої Британії

Додатково до оновлень заводу у британському місті Гейлвуд, Jaguar Land Rover також електрифікує Центр виробництва двигунів у м. Вулвергемптон. Наразі там виробляють двигуни внутрішнього згоряння Ingenium. Та незабаром виготовлятимуть електричні приводи та акумуляторні батареї для автомобілів наступного покоління. Цей крок знайде відображення в оновленій назві підприємства – Центр виробництва електричних двигунів.

У майбутньому потужності заводу у Касл Бромвіч, Велика Британія, дозволять виготовляти там штамповані металоконструкції кузова для автомобілів Jaguar Land Rover наступного покоління. Це відіграватиме ключову роль у електричному майбутньому компанії. Наразі автовиробник продовжує досліджувати варіанти використання інших частин заводу.

З питань співпраці - надсилайте ваші пропозиції на info@aelita.ua
З питань покупки авто, запчастин, сервісного обслуговування, вартості та поставок - звертайтеся в автоцентр АЕЛІТА
Copyright 2024 © aelita.ua